Бажання
Додайте товари до списку бажань
Спортивна екіпіровка та інвентар. Оптові ціни для команд та клубів. Власне виробництво!
0
Мій кошик

Футбольні м'ячі

Футбольні м'ячі - основні виробники

Кожен футболіст, тренер або просто людина, пов'язана з футболом стояла перед питанням вибору якісного футбольного м'яча. Серед великої кількості виробників футбольних м'ячів, не так вже й багато гідних представників, які реалізують сучасну і доступну продукцію. У цьому питанні все-таки потрібно оцінювати можливості і особливості українського та зарубіжного ринку, конкурентоспроможність і не завжди довіряти сучасним брендам, а підбирати м'яч під свої параметри і вимоги. Серед основних виробників варто назвати: Adidas, Nike, Select, Molten, Winner. Кожен з них має свої плюси і мінуси.

Nike - найбільш поширений бренд в світі, використовується в основних у футбольних чемпіонатах Європи. Футбольні м'ячі даної компанії можна застосовувати як для професійного футболу (натуральний, штучний газони), так і для вуличного.
Adidas - бренд, який на ряду з Nike займає лідируючу позицію виробника, як спортивного одягу, так і футбольних аксесуарів, в тому числі футбольних м'ячів. Бренд постійно розвивається, вдосконалює свою продукцію, орієнтований як на професійний, так і на аматорський футбол.
Select - бренд Select входить в трійку кращих і найбільших виробників футбольних м'ячів в світі, при цьому є одним і з найстаріших компаній-виробників футбольної атрибутики в світі. Датська якість завжди користувалося величезною популярністю і вже більше 70 років радує багато футбольні команди своєю продукцією.
Winner - цей угорський бренд, який на ринку вже давно, встиг завоювати багато прихильників у всьому світі. Якість і доступність два основних принципи роботи цієї компанії.

Види футбольних м'ячів за рівнем гри

У кожного фаната футболу свій рівень умінь володіння м'ячем, найкраще його підбирати за певними параметрами і вашим вимогам. Для цього існує чотири види які використовуються для різного рівня гри.

 1. Для професійного футболу. Припускають наявності високого рівня умінь футболіста, пристосовані для гри в будь-яких погодних умовах і на різних футбольних покриттях. Ціна такого м'яча не орієнтована на споживчий клас, а його особливості не підійдуть любителям.
 2. Напівпрофесійні (тренувальні) футбольні м'ячі. Універсальні для всіх вікових груп і без особливих відміток на поверхні. Використовуються в основному для тренувального процесу як професійних так і аматорських футболістів. Тренувальні м'ячі призначені для постійних тренувань на різних майданчиках: від відкритої до закритої місцевості.
 3. Аматорські м'ячі. Мають всі основні характеристики для використання у футболі. Призначені для аматорського спорту. Відмінно підійдуть для будь-якого початківця гравця.

Як діляться футбольні м'ячі за віковими групами

Кожен виріб має свій розмір, частково це пов'язано з віковими категоріями фанатів футболу.

Розмір 1 - футбольні м'ячі використовуються в рекламній індустрії, для сувенірів.

Розмір 3 - футбольні м'ячі для тренувань дітей від чотирьох до восьми років.

Розмір 4 - футбольні м'ячі для підготовки від восьми до чотирнадцяти років.

Розмір 5 - професійні або аматорські футбольні м'ячі для дорослих.

Футбольні м'ячі для різного типу поверхонь футбольних майданчиків

 • Які підходять під всі поверхні. Ці вироби для тренувань, які можуть використовуватися для гри на будь-якому типі поверхні (газон, поле, стадіон, пляж, зал і багато іншого). Фахівці вважають, що такий тип повинен бути максимально міцним, а його головним плюсом повинна бути довговічність. Відмінно підійдуть і для професійного і для аматорського покриття.
 • М'ячі для натурального покриття. Використовується тільки на натуральному газоні або траві. Застосування на жорстких поверхнях призведе до швидкого зносу м'яча. Тому, коли має бути вибір м'яча, будьте уважні до його типу і використовуйте за призначенням.
 • М'ячі для гри на штучних майданчиках. Штучна майданчик має на увазі під собою спеціально обладнане місце для гри або тренувань, тому кожен виробник вважає просто необхідним підганяти свою продукцію під цей тип поверхні. Універсальність головна перевага цього типу, тому тут підійдуть всі можливі види, призначені як для досвідчених спортсменів, так і для дітей молодшого віку зі своїми батьками.
 • Футзальні м'ячі. При грі в залі, головним чином потрібно звертати увагу на уникнення травм спортсменів або любителів, а також людей, які прийшли підтримати їх під час гри. Тому, футбольні м'ячі цієї категорії роблять з спеціально зменшеним відскоком, додаючи спеціальну підкладку над камерою. При цьому, контрольованість істотно підвищується і гравці можуть бути впевнені, що процес буде і безпечним.
 • Пляжні м'ячі. Щоб уникнути травми спортсмена, пляжні м'ячі робить полегшеними, так як гра відбувається босоніж.  Залежно від рівня турніру існують, як професійні, так і аматорські.
 • М'ячі для твердої поверхні. Людина пристосовує будь-які умови під себе. Вже нікого не здивуєш вуличним футболом, який може проходити на різних ділянках на перший погляд не передбачених для командних ігор. Гра на бетоні, асфальті, грунті вимагає спеціальних характеристик. Напевно, найкращим виходом у цій ситуації є виготовлення м'яча максимально еластичним, який володіє хорошим відскоком.

Професійні футбольні м'ячі для вищого рівня футбольних турнірів

• Футбольні м'ячі Nike використовуються в основних футбольних чемпіонатах світу: Прем'єр-Ліга (Англія), Ла Ліга (Іспанія), Серія А (Італія) і в чемпіонаті Франції. Бренд спонсорує багато професійних футболістів і поставляє тренувальну продукцію для відомих футбольних клубів Європи. Компанія Nike і Adidas представляє сучасний європейський футбол.

• Adidas - представник великих футбольних турнірів. Ліга Чемпіонів це найбільший футбольний турнір, який проводиться в Європі. М'яч Adidas використовується у всіх іграх групового і фінального етапах турніру. Також всі Чемпіонати світу з футболу проходили і продовжують проходити з використанням футбольних м'ячів Adidas

• Select - головною перевагою компанії є те, що вона є поряд з Adidas і Nike, офіційним постачальником футбольних м'ячів для основних європейських чемпіонатів (перша і друга Бундесліги). Цей бренд намагається тримати гідну планку в боротьбі за спонсорство топових чемпіонатів, не тільки Європи, а й світу.

• Molten - є офіційним м'ячем Ліги Європи. Ліга Європи це другий за значимістю турнір європейського футболу. М'яч Molten використовується у всіх іграх групового і фінального етапах турніру.

Футбол це найпопулярніший вид спорту на сьогоднішній день в сучасному світі. Знати про особливості цієї гри і пристосування для неї це вже не тільки справа спортсменів і фанатів, а й звичайної людини. Поширення подібного роду інформації дає легку можливість ознайомитися з усіма нюансами без особливих витрат часу.

 

Технічні характеристики футбольних м'ячів згідно міжнародних стандартів FIFA

Згідно FIFA (Міжнародна Федерація Футболу) є три основних знаків якості:

 • FIFA Quality PRO (раніше FIFA Approved) - цей знак присвоюється м'ячам найвищого професійно рівня. Такі м'ячі мають пройти випробовування: контроль ваги, сферичність, вологостійкість, рівень відскоку, втрата тиску, збереження розміру та форми. Усі м'ячі даного рівня також додатково проходят спеціальний тест, який імітує 2000 ударів під час гри.
 • FIFA Quality (раніше FIFA Inspected) - цей знак присвоюється м'ячам напівпрофесійно рівня. Такі м'ячі мають пройти випробовування: контроль ваги, сферичність, вологостійкість, рівень відскоку, втрата тиску, збереження розміру та форми. Дані м'ячі не використовуються на міжнародних рівнях, але їх можна використовувати на національному рівні.

 • IMS – International Match Standard - цей знак аналогічний FIFA Quality, надається напівпрофесійним футбольним м'ячам, які успішно пройшли 6 основних тестів. Відмінність в тому, що такі м'ячі, як правило, дешевші, тому що за кожен знак з логотипом ФІФА виробники футбольних м'ячів змушені платити Міжнародній Футбольній Федерації роялті.

Допустимі норми окружності футбольних м'ячів

  FIFA QUALITY PRO FIFA QUALITY IMS
Розмір 5 68,5-69,5 см. 68,0-70,0 см. 68,0-70,0 см.
Розмір 4 - 63,5-66,0 см. 63,5-66,0 см.
Пляжний футбол 68,0-70,0 см. 68,0-70,0 см. 68,0-70,0 см.
Футзал 62,5-63,5 см. 62,0-64,0 см. 62,0-64,0 см.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вгору