Кількість
|
Вартість
|
||
|
На сучасному ринку представлено величезну різноманітність ракеток для пінг-понгу. Тому при виборі такого інструменту як у початківців, так і в професійних спортсменів нерідко виникають проблеми. Головною проблемою при цьому є те, якому з брендів варто віддати перевагу. У багатьох спортсменів однією з найкращих вважається ракетка для настільного тенісу Atemi. Під цим брендом випускаються моделі для гравців будь-якого рівня, але для того, щоб підібрати найбільш підходящий варіант, потрібно знати, яких видів вони бувають і в чому полягають їхні особливості.
Особливості ракеток Atemi
Ракетка ping-pong Atemi має величезну різноманітність моделей. Головне, чим вони різняться між собою, - особливості конструкції, що складається з основи, накладки та рукоятки. Від показників цих елементів ракетки багато в чому залежить результат гри.
Матеріали виготовлення та кількість шарів основ
На характеристики основи впливає матеріал виготовлення та кількість шарів, з яких воно складається. При виробництві цієї частини ракетки використовують деревину з додаванням:
- карбону;
- скловолокна;
- пресованого паперу;
- металу (наприклад, титану).
Додавання цих матеріалів дозволяє досягти певної жорсткості або пружності основи.
Кількість шарів цього елемента конструкції варіюється від 1 до 13. Від цього залежить загальна вага ракетки, її маневреність та швидкість відбивання кульки, що впливає на техніку гри в пінг-понг:
- 3-4 шари – моделі, які найкраще підходять для захисної тактики;
- 3-5 шарів – найкращий варіант для активної атаки;
- більше 5 шарів – моделі для універсалів.
Кількість шарів не повинна робити ракетку надмірно легкою чи важкою. Занадто легка модель передаватиме вібрацію ударів, а з важкою ракеткою гравець швидко втомиться. Тому оптимальною вагою цього інвентарю вважається 150-200 г.
Види накладок та товщина губок
Накладка служить для надання кульці певної швидкості та обертання при її відбиванні. На вигляд комбінації поверхонь накладки ракеток Atemi бувають 3 видів.
- Однотипними. У таких моделей обидві накладки гладкі, але одна з них з найкращими швидкісними характеристиками, а друга використовується для обертання кульки.
- Різносторонніми. З одного боку така ракетка має шиповану накладку, а з іншого – гладку. Моделі з різнобічними накладками переважно використовують для атаки.
- Ракетки з покриттям "анти-спін". Одна сторона такої моделі гладка, а половина другий – має довгі шипи та покривається нековзним покриттям. Така ракетка дозволяє відбити «складний» м'яч та змінити загальний темп гри.
Також накладки різняться і завтовшки губок. Губка є середньою ланкою між основою та зовнішньою накладкою. Як матеріал для губки застосовують гуму. Її товщина впливає на чутливість та силу удару. Враховуючи цей параметр, губки бувають:
- тонкими (1-1,5 мм) - в основному вони використовуються для захисного стилю гри, так як з їх допомогою чудово відчувається кулька, що збільшує контроль над ним;
- середніми (1,5-1,7 мм) – губки із збалансованими характеристиками, завдяки чому найкраще підходять для прихильників універсальної тактики;
- товстими (більше 1,7 мм) – оскільки їхня товщина надає кульці обертання та найбільшої швидкості, то вони більше підходять для гравців з атакуючим стилем.
Для новачків та любителів найкращим варіантом накладки буде модель з товщиною 1,5-2 мм.
Особливості та види рукоятки
Рукоятка повинна:
- комфортно лежати у руці;
- не ковзати;
- не натирати шкіру.
Тому важливо звертати увагу на форму рукоятки. За цим параметром рукоятки бувають:
- прямими (підходять у тому випадку, якщо під час гри ракетку потрібно часто перевертати);
- анатомічними (максимально зручний вигляд рукояток, які ідеально лягають в руку);
- конічними (використовуються при грі без переворотів).
Водночас вибір ракетки на вигляд рукоятки в основному залежить від особистих переваг.
Види ракеток Atemi за основними параметрами
Основні параметри ракеток, які безпосередньо відносяться до управління м'ячем: швидкість, контроль та обертання. Значення цих показників вказується в балах, найвищий у тому числі – 10.
Від швидкості ракетки залежить стиль гри, для якого вона підходить найкраще:
- до 4 балів – захисний;
- 5-7 балів – універсальний;
- 8-10 – атакуючий.
Те саме стосується і контролю:
- до 5 балів – захисний;
- 6-8 балів – універсальний;
- вище 9 балів – атакуючий.
Що стосується обертання, то чим вище його значення, тим більше ракетка підходить для захисної тактики.
Крім цього, на ракетці може бути позначення, яке вказує на стиль гри, до якого вона підходить найкраще:
- "DEF" (захисний): "глухий" (зі знаком "-") або з перевагою до універсального стилю (знак "+");
- "ALL" (універсальний): з перевагою до захисту ("-") або нападу "+";
- «OFF» (атакуючий): переважно атакуючі («+») або з тяжінням до універсального стилю («-»).
Також на ракетках вказують зірки, які позначають рівень професіоналізму гравця, котрому вони призначені. Їх може бути від 1 до 5. Ракетки з 1 зіркою ідеальні для новачків, а з 5 – для професіоналів.
У нашому інтернет-магазині ви зможете придбати будь-який з перерахованих видів ракеток для пінг-понгу від Atemi. Якщо ж у вас виникнуть труднощі з вибором, вам обов'язково допоможуть наші досвідчені консультанти. Вони підберуть вам найбільш підходящу модель, а також допоможуть оформити замовлення.